Lacrimi şi durere la Capela din Târgovişte. Trupul neînsufleţit al Andreei Patricia Frăţilă, fetiţa accidentată pe o trecere de pietoni a fost condusă pe ultimul drum . Rudele,colegii de clasă şi diriginta au venit să-şi ia rămas bun de la Andreea Patricia Frăţilă. Înmormântarea a avut loc duminică, 28 decembrie la Cimitirul Central din municipiul Târgovişte. Şi mama fetiţei a fost adusă la Capelă însă femeia este distrusă iar tatăl Andreei este la spital nu în stare tocmai bună. Fata de 13 ani accidentată, sâmbăta, 20 decembrie pe o trecere de pietoni din Târgovişte în timp ce se îndrepta cu tatăl său spre Parcul Chindia pentru a-l vedea pe Moş Crăciun a murit, în cursul serii de marţi, 23 decembrie, la Spitalul clinic de Urgenţă Bagdasar Arseni din Bucureşti. Fetiţa a stat în comă profundă timp de cinci zile. Încă de la început, medicii de la Spitalul clinic de Urgenţă Bagdasar Arseni din Bucureşti au precizat că faţa nu are şanse de supravieţuire. De înmormântare s-a ocupat mătuşa şi nasa fetiţei, Emilia Gîju împreună cu colegii tatălui de la Garnizoana Târgovişte şi comandantul Antonie Nicolae .
news
- Atenționare privind vremea severă: autoritățile sunt în alertă și fac apel la prudență
- Vreme instabilă în Dâmbovița: căldură sufocantă urmată de furtuni și averse torențiale
- Alertă InfoCons: produs cosmetic periculos retras de pe piață din cauza riscului chimic
- Jandarmii dâmbovițeni vor fi în mijlocul cetățenilor la manifestările publice din perioada următoare
- Antonio „Totti” Vera a semnat cu Chindia Târgoviște
- 24 iunie, Ziua Universală a Iei Românești
- Ziua Universală a Iei sărbătorită la Centrul Județean de Cultură Dâmbovița
- Acțiune de dezinsecție aeriană în municipiul Târgoviște