Organizaţia PSD Dâmboviţa este în plin proces de alegeri interne. Vicepreşedintele PSD, Alexandru Oprea a susţinut o conferinţă de presă în cadrul căreia a abordat o serie de subiecte, printre acestea s-a regăsit şi cel legat de alegerile interne. Sfârşitul lunii august şi începutul lunii septembrie sunt perioade în care vor avea loc alegerile în cadrul oraganizatiilor de tineret, femei şi pensionari precum şi la nivelul municipiului Târgovişte iar cel mai probabil la sfârşitul lunii septembrie va avea loc alegerea preşedintelui PSD Dâmboviţa pentru următorii 4 ani.
Alexandru Oprea nu a ezitat să spună că va candida la o funcţie de conducere fie la nivelul organizaţiei Târgovişte, fie la judeţ. Mai mult, social-democratul a spus că înainte de a candida va avea o discuţie cu preşedintele PSD Dâmboviţa, Adrian Ţuţuianu. Totodată vicepreşedintele PSD, Alexandru Oprea a spus că rămâne fidel ideii de a lucra în echipă şi nu pe un sistem mai veleitar.
news
- Atenționare privind vremea severă: autoritățile sunt în alertă și fac apel la prudență
- Vreme instabilă în Dâmbovița: căldură sufocantă urmată de furtuni și averse torențiale
- Alertă InfoCons: produs cosmetic periculos retras de pe piață din cauza riscului chimic
- Jandarmii dâmbovițeni vor fi în mijlocul cetățenilor la manifestările publice din perioada următoare
- Antonio „Totti” Vera a semnat cu Chindia Târgoviște
- 24 iunie, Ziua Universală a Iei Românești
- Ziua Universală a Iei sărbătorită la Centrul Județean de Cultură Dâmbovița
- Acțiune de dezinsecție aeriană în municipiul Târgoviște