Fostul ministru al agriculturii Stelian Fuia a fost prezent la Târgovişte unde a avut o întâlnire cu membrii Alianţei Naţionale a Agricultorilor .
La întâlnire au fost prezenţi şi candidaţii Alianţei Naţionale a Agricultorilor pentru europarlamentare.În cadrul unei conferinţe de presă Stelian Fuia nu a ezitat să răspundă şi la întrebările legate de recenta vizită la DNA în dosarul în care este urmărit penal pentru abuz în serviciu privind vânzarea ilegală a unor imobile din patrimoniul statului în perioada când era director la Staţiunea de Cercetare Fundulea. Stelian Fuia a afirmat că a mers marţi la DNA pentru a i se comunica rezultatele expertizelor dispuse:”Acest dosar nu mi se trage din politică şi vreau să vă spun că nu am nicio emoţie.Justiţia îşi va face datoria …În acest dosar am primit de două ori neînceperea urmăririi penale”, a afirmat Stelian Fuia . Până când fostul ministru al agriculturii Stelian Fuia va mai trebui sa treacă pe la DNA, se va ocupa de campania electorală pentru europarlamentare în cadrul Alianţei Naţionale a Agricultorilor
news
- Atenționare privind vremea severă: autoritățile sunt în alertă și fac apel la prudență
- Vreme instabilă în Dâmbovița: căldură sufocantă urmată de furtuni și averse torențiale
- Alertă InfoCons: produs cosmetic periculos retras de pe piață din cauza riscului chimic
- Jandarmii dâmbovițeni vor fi în mijlocul cetățenilor la manifestările publice din perioada următoare
- Antonio „Totti” Vera a semnat cu Chindia Târgoviște
- 24 iunie, Ziua Universală a Iei Românești
- Ziua Universală a Iei sărbătorită la Centrul Județean de Cultură Dâmbovița
- Acțiune de dezinsecție aeriană în municipiul Târgoviște