Direcţia de Salubritate din cadrul Primăriei Târgovişte s-a pregătit aşa cum se cuvine pentru iarna ce se anunţă. Zeci de utilaje de deszăpezire şisute de oameni sunt pregătiţi să acţioneze în această iarnă pentru fluidizarea circulaţiei, dar şi pentru îndepărtarea zăpezii de pe trotuare şi din parcările municipiului Târgovişte . Direcţia de Salubritate din cadrul Primăriei Târgovte a prezentat astăzi comandamentul de iarnă cu care va acţiona în sezonul rece. Muncitorii de la Direcţia de Salubritate Târgovişte,Ecosal Târgovişte şi SC Municipal Construct Târgovişte au la dispoziţie munţi de sare şi nisip, materiale pe care sunt pregătiţi să le folosească la procesul de deszăpezire. Primarul Ciprian Prisăcaru şi viceprimarul Cristian Stan au declarat, după ce au vizitat baza de deszăpezire a Târgoviştei , că municipalitatea este pregătită pentru sezonul de iarnă şi că operatorii de deszăpezire şi salubritate vor interveni atât pe străduţele mici, de cartier, cât şi pe marile bulevarde cu aceeaşi eficienţă.Totodată, autorităţile municipiului au cerut târgoviştenilor şi agenţilor economici să pună umărul la deszăpezire dacă este cazul.
news
- Târgoviște continuă investițiile în educație: Școala „Prof. Paul Bănică” intră în modernizare completă
- REȚINUT 24 DE ORE PENTRU SĂVÂRȘIREA UNOR INFRACȚIUNI LA REGIMUL RUTIER
- Program de deratizare și dezinsecție la muzeele din cadrul Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște – 2026
- Ia, simbol al identității românești, celebrată la Centrul Județean de Cultură Dâmbovița
- ALERTĂ InfoCons: produs cosmetic retras de pe piață din cauza unui risc chimic major
- Dâmbovița sub caniculă: Cod galben de temperaturi ridicate, aer sufocant, disconfort termic accentuat și furtuni
- Târgoviște marchează Ziua Drapelului Național prin ceremonie oficială în Piața Tricolorului
- OFICIAL: Mario Vladu a semnat cu Chindia Târgoviște